vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

23°C

oblačno

Západná časť kaštieľa v Ladcoch prešla komplexnou rekonštrukciou

Kaštieľ Motešických, ako ho poznajú obyvatelia Ladiec a blízkeho okolia, má za sebou rozsiahlu obnovu. Vďaka snahe šikovných zainteresovaných, ktorí sa postarali o realizáciu projektu MaHoLa, kaštieľ v Ladcoch už nie je chátrajúcim odkazom histórie. Národná kultúrna pamiatka, ktorá patrí k z najvýznamnejším objektom regiónu, postupne prechádza celkovou rekonštrukciou.

Už dnes verejnosť môže obdivovať západnú časť kaštieľa Motešických, a to hlavne vďaka investícii súkromného investora Silvia Da Col Heisar s.r.o. (vlastník kaštieľa), Grantom EHP a Nórska v súčinnosti s Krajským pamiatkovým úradom Trenčín, obce Ladce, Odborného učilišťa v Ladcoch a  Vysokej školy pre zelený rozvoj v nórskom meste Bryne.

Ako uvádza oficiálny web projektu, západná časť kaštieľa bude využívaná ako regionálne kultúrne centrum s presahom do poskytovania služieb a expozičné priestory. Autentické, viac ako 250-ročné miestnosti budú poskytovať návštevníkom benefity aj ako krátkodobá umelecká rezidencia či miesto vhodné na digitálny detox.

Mohlo by vás zaujímať

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…