vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

12°C

oblačno

Zapojte sa do výtvarnej či fotografickej súťaže a reprezentujte svoj kraj

Trenčianske osvetové stredisko v Trenčíne pripravuje postupové súťaže pre výtvarníkov a fotografov: Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja24. ročník krajskej postupovej súťaže a výstavy neprofesionálnej výtvarnej tvorbyAMFO Trenčianskeho kraja24. ročník krajskej postupovej súťaže amatérskej fotografie. Obidve súťaže sú vrcholnými podujatiami záujmovej umeleckej činnosti na Slovensku.

Cieľom súťaží je prezentovať a konfrontovať súčasnú neprofesionálnu výtvarnú tvorbu a amatérsku fotografiu, rozvíjať záujmy a talent v týchto oblastiach, vyhľadávať a podporovať nové výrazné talenty z radov mládeže a dospelých a zapájať ich do tohto súťažného hnutia v rámci Trenčianskeho samosprávneho kraja.

Do súťaže Výtvarné spektrum Trenčianskeho kraja sa môžu zapojiť neprofesionálni výtvarníci od veku 15 rokov v rámci kategórií rozdelených podľa výtvarných techník (maľba, kresba a grafika, plastika) ale i v kategórii intermédiá. Prihlásiť sa môžete od 2. marca do 6. apríla 2020.

Súťaže AMFO Trenčianskeho kraja je určená amatérskym fotografom – deťom i dospelým. Prihlásiť sa môžete do kategórií čiernobiela fotografia, farebná fotografia s jednotlivými fotografiami ale i cyklami a seriálmi fotografií. Pre priaznivcov nových médií je určená kategória multimediálna prezentácia. Prihlásiť do 15. apríla 2020.

Bližšie informácie o obidvoch súťažiach nájdete na www.tnos.sk v sekcii súťaže/prehliadky a č. tel: 032/6555323, 0901 918 803.

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…