vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

11°C

jasno

Najlepší v cestovnom ruchu za rok 2021 si prevzali ocenenia

V pondelok 10.10.2022 si na úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) prevzali ocenenia tí najlepší v cestovnom ruchu, ktorí sa v uplynulom roku výrazne pričinili o rozvoj cestovného ruchu a skvalitňovanie služieb v tomto odvetví. Ich usilovná práca bola ocenená krajskou organizáciou cestovného ruchu Trenčín región, ktorá už piaty rok odovzdáva prestížne ocenenie TOP v cestovnom ruchu. 

Rovnako, ako aj v predchádzajúcich ročníkoch, ocenených bolo 6 kategórií. TOP ubytovacie zariadenie, osobnosť cestovného ruchu, TOP inovácia v cestovnom ruchu, TOP turistický produkt a zariadenie prístupné pre ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP). Nominácie na ocenenia boli predložené oblastnými organizáciami cestovného ruchu a o víťazoch jednotlivých kategórii rozhodla odborná komisia. Samostatnou kategóriu predstavuje TOP gastronomické zariadenie, v ktorej o víťazovi rozhodla široká verejnosť prostredníctvom elektronického hlasovania. 

„Ocenenie TOP v cestovnom ruchu sa každoročne teší veľkej obľube u odbornej i laickej verejnosti, nakoľko predstavuje záruku kvality i ohodnotenie poctivej práce pracovníkov v cestovnom ruchu. Preto ma veľmi teší, že môžeme dnes spoločne s predsedom TSK Jaroslavom Baškom slávnostne poďakovať za vynaložené úsilie všetkým laureátom a odmeniť ich,“ uviedol predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici

Cenu za TOP ubytovacie zariadenie, ktorým sa stalo rekreačné zariadenie Rybník Horná Mariková – Modlatín, prevzala v zastúpení riaditeľka OOCR Horné Považie Anna Kardošová. Areál Rybník sa nachádza v obci Horná Mariková v blízkosti pohoria Javorníky. Ubytovanie poskytuje v krásnych drevenicových bungalovoch, nachádzajúcich sa v starostlivo upravovanom a plne vybavenom areáli. Návštevníkom je k dispozícii multifunkčné ihrisko so športovými potrebami, ohniská, grily či dokonca fínska sauna s kaďou. Súčasťou areálu je aj mini zoo s hospodárskymi zvieratami, čo ocenia najmä rodiny s deťmi. 

Titul Osobnosť cestovného ruchu získal Jozef Tomík, dlhoročný vedúci člen sokoliarskej skupiny Aquila z Bojníc, ktorá sa angažuje nielen v regióne horná Nitra, ale aj v celom kraji. Okrem organizácie vystúpení v areáli nad zámkom Bojnice sa angažuje vo väčšine podujatí či aktivít v Bojniciach a okolí ako moderátor, organizátor alebo  programový vystupujúci.

Ako TOP inováciu porota ocenila mobilnú aplikáciu Hrady 3D, ktorej obsahom je rozšírená realita na Trenčianskom hrade, konkrétne v Barborinom paláci. Aplikácia zatraktívňuje a modernizuje ponuku služieb Trenčianskeho hradu, vďaka čomu priláka množstvo návštevníkov vyhľadávajúcich inovácie a moderné technológie. O vytvorenie aplikácie sa zaslúžila KOCR Trenčín región.

TOP turistickým produktom v cestovnom ruchu sa stal produkt Kúpeľov Trenčianske Teplice a.s, kúpeľný pobyt s názvom Post Covid Medical. Ide o ideálny pobyt pre relaxáciu a uvoľnenie tela v harmonickom spojení kúpeľných a wellness procedúr. Kúpele Trenčianske Teplice boli prvými kúpeľmi, ktoré prišli s nápadom vytvoriť špeciálny pobyt, nielen pre pacientov po prekonaní covidu, ale aj pre zdravotníkov po záťažovej dobe počas pandémie. Ocenenie prevzal obchodný riaditeľ kúpeľov Andrej Puček.

Ocenenie v kategórií zariadenie prístupné pre ŤZP, získal hotel Panorama v Trenčianskych Tepliciach. Štvorhviezdičkový hotel ponúka široké portfólio služieb. Medzi tie základné patria okrem komfortného ubytovania, reštaurácie, lobby baru a vynikajúceho wellness aj starostlivosť o hostí so zdravotným postihnutím. Ocenenie prevzala riaditeľka hotela Marta Mišíková.

O TOP Gastro zariadení rozhodla široká verejnosť prostredníctvom online hlasovania. V aktuálnom ročníku túto poctu udelili reštaurácii Alej v Bojniciach, ktorá získala 191 hlasov. Zákaznici ocenili hlavnú myšlienku šéfkuchára, ktorou je: "žiadne polotovary, glutamány, umelé dochucovadlá. Proste poctivá domáca kuchyňa, žiadne prekombinované jedlá ani vyslovene zážitková kuchyňa." Ocenenie prevzal majiteľ a  šéfkuchár Marek Karaka


Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…