vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

3°C

slabý dážď

Hojdačky v prírode sú hit leta

Po roku, opäť v lete, krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región sľubuje nezabudnuteľné zážitky s letnou turistickou hrou. Hitom tohto leta v Trenčianskom kraji budú hojdačky. „Hojdačková pátračka“ zabaví malých i veľkých a rodinný fotoalbum zaplní krásnymi spomienkami. 

„10 hojdačiek v prírode naprieč krajom a 10 políčok na ilustrovanej mapke Trenčianskeho kraja predstavujú výzvu tohto leta, najmä pre rodičov s deťmi, ktorí hľadajú inšpiráciu na výlety počas letných prázdnin. Všetky hojdačky sú unikátne a zasadené v atraktívnom prírodnom prostredí a na každej hojdačke je ukryté písmenko, ktoré je potrebné zaznačiť do mapky. Tých najmenších bude pri pátraní sprevádzať príbeh o škriatkovi Trenčankovi a víle Hojdalke,“ priblížila pointu hry výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská

Aj napriek tomu, že cieľovou skupinou aktivity sú rodiny s deťmi, pátranie po hojdačkách určite  zaujme rôzne vekové kategórie, nakoľko podľa súčasného trendu sa čoraz častejšie stávajú cieľom turistiky a výletov miesta, ktoré sú najmä fotograficky atraktívne. Medzi také, hojdačky v prírode určite patria. Či už sú to hojdačky zavesené na strome, hojdačky s nadrozmernou konštrukciou, alebo hojdačky na nezvyčajnom mieste, spoločným menovateľom sú krásne výhľady na okolie. 

Ilustrovaná mapka, o ktorej kresby sa postarala šikovná ilustrátorka Veronika Guzoňová, je dôležitou súčasťou hry. Okrem vyznačených pozícii hojdačiek, obsahuje aj príbeh o škriatkovi Trenčankovi a víle Hojdalke z pera úspešnej autorky detských kníh Silvie Havelkovej. Milý príbeh sprevádza všetkými miestami, kde sa hojdačky nachádzajú a ku každému miestu poskytne drobnú zaujímavosť či rébus. 

Jednou z desiatky hojdačiek je aj novinka na Trenčianskom hrade. Hojdačka, ktorú pri tejto príležitosti KOCR Trenčín región osadila v priestoroch dolného nádvoria hradu, slúži ako unikátny foto point s majestátnym hradom v pozadí a fascinujúcim výhľadom na mesto Trenčín. 

„Trendom v cestovnom ruchu sa stáva spoznávanie miest prostredníctvom zážitkov, rovnako tak aj na hrade. Keď historický priestor prinesie viac ako len expozície, vznikne z toho nezabudnuteľná spomienka. Myslím, že odhúpať sa na hojdačke na Trenčianskom hrade bude zážitok na celý život,“ uviedol riaditeľ Trenčianskeho múzea v Trenčíne Peter Martinisko

Súťažiaci majú možnosť spoznať všetkých 10 hojdačiek od 1. júla do 30. septembra 2022. Na každého účastníka, ktorý objaví všetky skryté písmenká, čakajú originálne ponožky a bude zaradený do losovania o hodnotné ceny.

Všetky dôležité informácie a podmienky súťaže sú dostupné na www.trencinregion.sk v sekcii súťaže. Mapky bude možné získať v Kultúrno-informačnom centre v Trenčíne, Púchovskom informačnom centre, PX centre v Považskej Bystrici, v Turisticko-informačnej kancelárii (TIK) Trenčianske Teplice, TIK Bojnice, na Trenčianskom hrade, úrade Trenčianskeho samosprávneho kraja alebo stiahnuť v elektronickej forme na www.trencinregion.sk

Zoznam hojdačiek: 

Hojdačka Trenčín región - Okres Trenčín, Trenčiansky hrad

Hojdačka Trenčianska Teplá - Okres Trenčín, Trenčianska Teplá pri kríži

Hojdačka Soblahov - Okres Trenčín, Soblahov

Hojdačka Zelená voda - Okres Nové mesto nad Váhom, Zelená voda, Beach bar

Hojdačka Radobica - Okres Prievidza, Radobica, Hôrka

Hojdačka Mojtín - Okres Púchov, Mojtín, lyžiarske stredisko

Hojdačka Podmalenica - Okres Púchov, Podmalenica, 

Hojdačka Sedlo Marek  - Okres Považská Bystrica, Bodiná, Sedlo Marek

Hojdačka Záriečie - Okres Púchov, Záriečie

Hojdačka Strelenka - Okres Púchov, Lysá pod Makytou, Strelenka


Projekt je realizovaný s finančnou podporou MDV SRMohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…