vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

17°C

jasno

Cukráreň Ellis, sladké centrum Bánoviec nad Bebravou

V centre Bánoviec nad Bebravou sa nachádza jedno útulné miesto, kde dominuje omamná vôňa kávy a sladká chuť najrôznejších zákuskov. Volá sa Ellis a porozprávali sme sa s jej majiteľkou Ninou Grmanovou, aby sme vám predstavili výnimočný podnik, ktorý sa vďaka množstvu spokojných zákazníkov umiestnil na striebornej priečke v hlasovaní TOP gastro zariadenie v Trenčianskom kraji za rok 2022. 

Ste majiteľkou najobľúbenejšej cukrárne v Bánovciach nad Bebravou a vaši spokojní zákazníci Vám zabezpečili 2. miesto v hlasovaní o najlepšie gastronomické zariadenie v Trenčianskom kraji. Povedzte nám prosím niečo o sebe. 

Vyštudovala som hotelovú akadémiu a vždy ma veľmi bavila práca s ľuďmi. Práve preto som po skončení školy pracovala ako čašníčka v rôznych kaviarňach a podnikoch, aby som nazbierala dostatok praxe a skúsenosti. Vždy bolo mojím snom otvoriť si vlastnú kaviarničku či cukráreň, ktorá bude mať jedinečný koncept a pre ľudí tak vytvorím miesto, kde sa budú cítiť príjemne a vždy sa radi vrátia na dobrú kávu a zákusok. V mojej cukrárni som najprv pracovala ako čašníčka, ale jedného dňa prišla ponuka na jej kúpu a vtedy sa stal sen o niečom vlastnom skutočnosťou.

Ako dlho funguje vaša cukráreň? Kedy prišiel nápad otvoriť si prevádzku?

Deň otvorenia 5.3.2021 bol pre mňa obzvlášť výnimočný, pretože to bolo na deň narodenín mojej dcéry Elly, podľa ktorej som cukráreň aj pomenovala. Otvárali sme okienkový predaj v čase, kedy práve začala pandémia korona vírusu, takže začiatky vôbec neboli ľahké, ale ustáli sme to, hlavne vďaka podpore zákazníkov. 

Čo u vás návštevník nájde okrem zákuskov?

Okrem vždy čerstvých zákuskov, zákazníci u nás nájdu vynikajúcu kávu, ktorú pripravujeme na rôzne spôsoby, lahodné čaje, horúcu čokoládu, studené aj teplé miešané limonády, alkoholické aj nealkoholické drinky, na ktorých zložení sme si dali záležať, aby sme zákazníkom ponúkli niečo iné, niečo viac. V zimnom období je u nás veľmi obľúbený punč.

Pripravujeme tiež raňajkové menu. Obľúbené sú sladké i slané palacinky a najmä, naše bublinkové wafle, ktoré pripravujeme na viacero spôsobov. 

Nie je to však iba o tom, čo ponúkate vo vašom ponukovom lístku. Zákazníkom dávate aj niečo naviac...

Dávame zákazníkom priestor na oddych, zábavu a kultúru v podobe letných hudobných piatkov, kde si môžu všetci z mesta prísť užiť živú hudbu, keďže naša cukráreň sa nachádza na námestí.

Minuloročné Vianoce sme zahájili akciu popolnočného punču, kedy sa mohli ľudia stretnúť, zohriať sa, porozprávať a nasať vianočnú atmosféru. Malo to veľký úspech a určite by sme v podobných akciách chceli pokračovať. 

Napriek tomu, že sme len mala cukráreň, ponúkame široké portfólio dobrôt, príjemnú atmosféru, vždy usmiaty, ústretový a stabilný personál.  Oddýchnu si u nás aj mamičky, ktoré si užijú skvelú kávu a koláčik a ich deti sa zatiaľ môžu zahrať v detskom kútiku, pričom ich majú stále na očiach.

Sme miesto, kde vznikajú nové priateľstvá, kde si každý nájde chvíľku pre seba, kde vznikajú nové nápady a inšpirácie, kde ku každému pristupujeme láskavo, s dobrou náladou a s úsmevom. 

Máte nejaké ďalšie plány do budúcnosti?

Našou víziou je aj naďalej napredovať, dávať zákazníkom to najlepšie, ísť s dobou a prinášať novinky, aby sa aj v budúcnosti u nás zákazníci cítili dobre. Aby si užili každý zákusok a výbornú kávu a aby sa vždy radi vrátili.


Text: PG

Foto: FB Ellis cukráreň

23.2.2023Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…