vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

14°C

jasno

Rebríčku obľúbenosti kraľuje cyklotrasa popod Skalku

Denne sa po nej prevezie v priemere 777 ľudí, len počas júla ju využilo takmer 41 tis. cyklistov. Reč je o unikátnej cyklotrase vedúcej z Trenčína do Nemšovej, ktorá vznikla v rámci cezhraničného projektu Na bicykli po stopách histórie.

„Denné maximum na tejto cyklotrase zaznamenal sčítač koncom júna, bolo to skoro 4 900 cyklistov. Za 7 mesiacov tohto roka sa popod Skalku previezlo 144 722 cyklistov,“ povedal cyklokoordinátor Trenčianskeho samosprávneho kraja Ondrej Repka. „V poradí tretí sprístupnený úsek Vážskej cyklomagistrály, medzi Novým Mestom nad Váhom a Trenčínom, využilo za prvý mesiac od jeho oficiálneho otvorenia viac ako 18 tis. cyklistov, denný priemer sa pohybuje na úrovni 637 cyklistov a najvyťaženejšie bývajú zväčša nedeľné dni,“ doplnil Repka.

Zaujímavosťou je, že veľkej obľube chodcov sa teší úsek Vážskej cyklomagistrály medzi Púchovom a Nosickou priehradou. „Počas júla sa po tomto úseku previezlo viac ako 16 tis. cyklistov a prešlo takmer 13 tis. chodcov. Od začiatku roku využilo cyklotrasu približne 110 tis. cyklistov a až 64 tis. chodcov,“ prezradil cyklokoordinátor. „Cyklotrasy ľudia využívajú nielen na relax a šport, ale aj na dochádzanie do práce. Teší ma, že aj takýmto spôsobom všetci spoločne prispievame k ochrane životného prostredia,“ povedal trenčiansky župan Jaroslav Baška.


Zdroj: Odd. komunikácie a medzinárodných vzťahov TSK

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…