vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

14°C

oblačno

Cyklobusy v kraji opäť na cestách

V poradí ôsma cyklobusová sezóna v kraji odštartovala v stredu 1. mája. Autobusy SAD Trenčín s pripojenými vozíkmi na bicykle budú po kraji jazdiť počas víkendov a sviatkov až do 29. septembra 2024. K cyklobusom tento rok pribudol tzv. turistický autobus - posilnené spojenie do dvoch destinácií.  

Cyklobus pomáha cyklistom dostať sa bližšie k cieľu, je teda ideálnou voľbou aj pre rodiny s deťmi, ktoré si takto môžu uľahčiť svoju cestu za víkendovým dobrodružstvom. Trenčianska župa zabezpečuje prevádzku cyklobusov v spolupráci s dopravcom už 8. rok, za ten uplynulý prepravili spolu 439 bicyklov. Cyklovlek má kapacitu až 24 bicyklov, bicykle je možné prepravovať na spojoch označených v cestovnom poriadku symbolom bicykla. Za prepravu bicykla platí cestujúci len symbolické 1 euro. „Pri nástupe do vozidla nahlási vodičovi prepravu bicykla. Bicykel umiestňuje na cyklovlek obsluha autobusu za možnej pomoci majiteľa bicykla. Pri vystupovaní s bicyklom cestujúci upozorní vodiča, že vystupuje s bicyklom. Na zastávke si vyzdvihne svoj bicykel z cyklovleku pod dohľadom obsluhy autobusu,“ informuje SAD Trenčín.

Spoje premávajú každú sobotu, nedeľu a vo sviatok na obľúbených trasách:

- Trenčín – Mníchova Lehota – Trenčianske Jastrabie – Dubodiel – Bánovce nad Bebravou

- Trenčín – Dubnica nad Váhom – Ilava – Horná Poruba – Valaská Belá – Nitrianske Rudno.

Okrem cyklobusov budú do konca septembra premávať počas víkendov a sviatkov tzv. turistické autobusy. Ide o posilnené autobusové spojenie medzi Ilavou a dvoma turisticky obľúbenými destináciami – Vršatcom a Čičmanmi.

Podrobný rozpis všetkých spojov nájdete na plagátoch nižšie alebo na tomto odkaze.


Zdroj: Trenčiansky samosprávny kraj

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…