vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

14°C

oblačno

Draškovičov kaštieľ v Čachticiach otvára svoje brány

Rozsiahla a komplexná rekonštrukcia kultúrno-historickej pamiatky, ktorá zdobí obec Čachtice, je v cieli. Priestormi kaštieľa Draškovičovcov sa môže verejnosť poprechádzať už v pondelok 22. apríla 2024.

Pri príležitosti slávnostného otvorenia Draškovičovho kaštieľa, ktoré nás čaká už v pondelok o 15.00 h, bude pripravený zaujímavý program. Návštevníci sa dozvedia o celom procese rekonštrukcie, prebehne komentovaná prehliadka pod taktovkou skúsených historikov z Trenčianskeho múzea a do kaštieľa zavíta aj duch dobovej módy v podaní spoločnosti Fringia, ktorá pripraví historickú fashion show. 

Okrem toho, že sa podarilo revitalizovať významný prvok historického odkazu a vytvoril sa priestor na umiestnenie nových expozícií, účel zrekonštruovanej pamiatky sa posúva ešte o niečo ďalej. V priestoroch kaštieľa vznikne kaviareň, ale aj turisticko-informačné a kultúrno-kreatívne centrum. Na rekonštrukciu pamiatky nadväzujú plány Trenčianskeho múzea v Trenčíne, ktoré pripravuje projekt výsadby záhrady v blízkosti Draškovičovho kaštieľa.

Pod obnovu historickej pamiatky sa podpísal Trenčiansky samosprávny kraj. Časť rekonštrukčných prác bola financovaná zo zdrojov EHP a Nórska a zo štátneho rozpočtu SR, časť rozpočtu bola tvorená vlastnými zdrojmi Trenčianskej župy. Partnerom projektu je Trenčianske múzeum v Trenčíne.

Viac o projekte nájdete TU.

Mohlo by vás zaujímať

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…