Trenčín

20°C

oblačno

Okolo Slovenska

15. 09. 2021 - 19. 09. 2021

Dátum a čas

Streda 15. September 2021 -
Nedeľa 19. September 2021
v Streda, Štvrtok, Piatok, Sobota, Nedeľa

Miesto


 
Slovenská republika

Okolo Slovenska

Okolo Slovenska

Okolo Slovenska

Už 15. septembra odštartuje 65. ročník Medzinárodných cyklistických pretekov "Okolo Slovenska". Trasu pretekov tvoria 4 etapy, ktoré vedú cyklistov naprieč Slovenskom a ani tentokrát neobídu Trenčiansky kraj.

Hviezdy cyklistiky, medzi ktorými nebude chýbať ani Peter Sagan, môžete počas tohto víkendu stretnúť hneď v dvoch mestách Trenčianskeho kraja. Považská Bystrica v sobotu ukončí v poradí 3. etapu preteku, pričom v cieli nebude chýbať bohatý program. Pripravené sú cyklistické exhibície, tombola, regionálne umelecké súbory či koncert kapely Hudba z Marsu. Následne sa pretekári presunú do Trenčianskych Teplíc, kde v nedeľu veľkolepo odštartuje finálna etapa závodu

Práve v štartovacích a cieľových miestach sa môžete zúčastniť sprievodného podujatia "Energia na kolesách". Dostanete tak možnosť prejsť si na bicykli jednu z vybraných trás v okolí etapových miest. Na výber budú krátke trate pre rodiny s deťmi ale aj trate náročnejšie.  Dôležité je absolvovať vybranú trasu do 26.9.2021 a na jej začiatku a konci nasnímať QR kód do aplikácie GoSlovakia. Zapojením sa do Energie na kolesách prispejete svojimi prejdenými kilometrami do symbolického obídenia Zeme. 

Bližšie informácie o podujatí nájdete na priložených plagátoch alebo TU.Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…

Kontakt

Adresa
 
Slovenská republika