vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

8°C

oblačno

Cyklistická sezóna Trenčianskeho kraja štartuje inovatívne

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región symbolicky otvorila cyklistickú sezónu predstavením unikátnej novinky. Vďaka nej si cyklisti naplánujú výlety v Trenčianskom a Zlínskom kraji pomocou pár klikov priamo na cyklotrase. 

Novým prvkom rozrastajúcej sa cyklistickej infraštruktúry na cyklotrasách v trenčianskom regióne sa stal interaktívny dotykový kiosk. Nachádza sa na frekventovanej cyklotrase BEVLAVA, priamo pri letnom kúpalisku v Nemšovej, ktorou denne prechádza množstvo cyklistov nielen zo Slovenska, ale aj zo susedného Zlínskeho kraja. Cyklotrasa je jedinečná tým, že spája dva cezhraničné, ale bratské regióny, Trenčiansky a Zlínsky. A práve preto vznikol nápad na smart rozšírenie cyklistickej komunikácie. Kiosk je výsledkom cezhraničného projektu „Objavujme Trenčiansky a Zlínsky kraj inovatívne,“ z dielne KOCR Trenčín a Centrály cestovného ruchu Východnej Moravy. 

Rozhodnutie umiestniť interaktívny kiosk v meste Nemšová nebolo náhodné. Práve tu sa totižto nachádza križovatka a prepojenie významných cyklotrás, ktoré sú nielen štartovacím miestom cyklovýletov, ale zároveň aj uzlom spájajúcim úseky Vážskej cyklomagistrály. "Všimli sme si, že turisti prichádzajú aj zo vzdialenejších oblastí, zaparkujú automobil a práve z Nemšovej, ktorá je východiskovým bodom, sa vydávajú na výlety za spoznávaním regiónu Bielych Karpát," uviedol primátor mesta Nemšová Miloš Mojto.

Cyklisti si môžu vďaka tejto novinke naplánovať zaujímavé cyklovýlety nielen v Trenčianskom kraji, ale aj za jeho hranice, až na Východnú Moravu. "Zariadenie je vybavené dvoma dotykovými plochami a navigačnou aplikáciou. Mapy je možné priblížiť a oddialiť, turista tak má prehľad o celej navrhovanej trase k vybranému bodu," doplnil projektový manažér dodávateľskej spoločnosti QEX, a.s. Michal Staňo.

Kiosk ponúka spolu 40 bodov turistického záujmu, 20 na slovenskej a 20 na českej strane. Vďaka navigačnej aplikácii interaktívneho panelu si cyklisti jednoducho naplánujú dlhú alebo krátku, náročnú či menej náročnú trasu k jednému z týchto zaujímavých cieľov. "Veľmi ma teší, že tento cyklo point, ktorý je súčasne prvý svojho druhu na cyklotrasách v regióne, prispeje k vnímaniu Trenčianskeho kraja ako moderného regiónu, ktorý dbá o neustále zvyšovanie kvality a modernizáciu služieb v cestovnom ruchu. Verím, že tento inovatívny prvok uľahčí cyklistom orientáciu či plánovanie výletov do okolia a prinesie veľa inšpirácii na ďalšie zaujímavé výlety," uzatvoril predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.


Text: PG

21.4.2023

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…