vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

-1°C

polooblačno

Odborná prax vo Švajčiarsku pre mladých ľudí zo Slovenska – príležitosť pre vzdelávanie, spoznávanie a zárobok

Každý mladý človek túži po poznávaní, mnohí sa chcú naučiť niečo nové, najmä v novom prostredí, najlepšie v kolektíve seberovných priateľov a v neposlednom rade zarobiť si prostriedky na svoje ďalšie sebazdokonaľovanie a zábavu. A to je príležitosť  vo Švajčiarsku prostredníctvom odborných praxí v zariadeniach cestovného ruchu – hoteloch, penziónoch a reštauráciách. 

Praxe sú určené pre mladých ľudí vo veku od 18 do 26 rokov, ktorí ovládajú bežnú hovorovú nemčinu a majú chuť a odvahu byť  4 mesiace mimo domova,  pracovať v kolektíve ľudí, ktorí hovoria inou rečou a byť ochotní poskytovať služby domácim a zahraničným návštevníkom  vo Švajčiarsku.

Podmienkou je absolvovanie výberového konania 16. septembra 2022 v Banskej Bystrici na zimnú sezónu 2022. Čo im za to ponúkne odborná prax ?  Dva týždne intenzívneho školenia  v oblasti obsluhy, sommelierstva, ochutnávok vína, syrov a iných dobrôt švajčiarskej kuchyne, v školskom hoteli vybranej švajčiarskej hotelovej školy v centrálnom Švajčiarsku, vrátane odbornej exkurzie. A to všetko v spoločnosti mladých ľudí z viacerých európskych krajín a Juhoafrickej republiky.  Po dvoch týždňoch absolventov   kurzu zavezie švajčiarsky partner do jednotlivých zariadení  cestovného ruchu v kantóne Graubünden, kde sa zapoja do práce v obsluhe,  alebo v práci v kuchyni.  Podľa doterajších skúseností absolventov odborných praxí, majú majitelia zariadení cestovného ruchu vo Švajčiarsku  porozumenie pre mladých brigádnikov a snažia sa im vychádzať v ústrety. 

Odborná prax v zimnej sezóne  2022 trvajúcej od 11.12.2022 do 10.4.2023 umožňuje brigádnikom vo voľnom čase venovať sa lyžovaniu, lyžiarskej turistike, spoznávaniu horských stredísk cestovného ruchu i  jednotlivých miest v kantóne, alebo vo Švajčiarsku. kde je bohatá ponuka využitia voľného času v svetoznámych strediskách cestovného ruchu ako sú St. Moritz, Klosters, Davos, Lenzerheide a iné. Za kvalitnú prácu  samozrejme patrí aj patričná odmena. Tá je 775  CHF za mesiac v čistom,  čo predstavuje v prepočte 747  €. Okrem toho sú príplatky za prípadnú prácu nadčas a sprepitné.  Každý absolvent odbornej praxe obdrží po jej skončení hodnotenie a vysvedčenie, ktoré mu pomôže hľadať si prácu doma i v zahraničí.

Pokiaľ ste sa rozhodli pre odbornú prax vo Švajčiarsku, odporúčame Vám navštíviť web. stránku združenia –  www.swiss-slovaktourism.sk, kde sú aktuálne informácie o nadchádzajúcej  odbornej praxi a kontaktné údaje na združenie a predbežne sa prihlásiť na e-mailovej adrese: peter.patus1@gmail.com. Stačí uviesť Vaše meno, priezvisko a e-mailovú adresu. Budeme Vás obratom kontaktovať e- mailom. Na stretnutie so záujemcami o odbornú prax v zimnej sezóne 2022 na výberovom   konaní v septembri 2022 v Banskej Bystrici sa teší

Mohlo by vás zaujímať

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…

Trenčiansky hrad

HISTÓRIA. Na mieste dnešného hradu stálo v období Veľkej Moravy hradisko ako správne…