vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

16°C

slabý dážď

Titul "TOP" putuje najlepším v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji za rok 2022

Krajská organizácia cestovného ruchu Trenčín región pokračuje v 6-ročnej tradícii oceňovania najlepších v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji. Vo štvrtok 23. marca 2023 si v priestoroch Galérie M. A. Bazovského v Trenčíne prevzali ocenenia zástupcovia zariadení, ktoré sa svojimi službami či inovatívnym prístupom výrazne pričinili o rozvoj cestovného ruchu v regióne.

Titul „TOP v cestovnom ruchu v Trenčianskom kraji za rok 2022“ bol udelený v kategóriách - ubytovacie zariadenie, gastro zariadenie, osobnosť cestovného ruchu, inovácia v cestovnom ruchu, turistický produkt a zariadenie prístupné pre ťažko zdravotne postihnutých (ŤZP). Rovnako ako v minulých rokoch, laureátov piatich kategórií vyberala odborná porota zložená zo zástupcu Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK), predstaviteľov členských oblastných organizácií cestovného ruchu (OOCR) a krajskej organizácie cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región. Ako jedinú kategóriu ocenenia, TOP gastro zariadenie v Trenčianskom kraji za rok 2022, volila verejnosť prostredníctvom online formulára.

Uznanie v podobe ocenení si laureáti prezvali z rúk podpredsedov Trenčianskeho samosprávneho kraja Jozefa Trstenského a Michala Barteka, a predsedu KOCR Trenčín región Juraja Gerliciho. „Každoročne sa udelenými oceneniami snažíme vyzdvihnúť nielen lukratívne a najmodernejšie miesta, ale aj tvrdú prácu a vynaložené úsilie. Každá modernizácia, inovácia či vytvorenie nového produktu v cestovnom ruchu si vyžaduje snahu, obetavosť a nadšenie, a to je dôležité kritérium, na ktoré každoročne prihliadame,“ uviedol Gerlici.

TOP ubytovacím zariadením v Trenčianskom kraji za rok 2022 sa stal hotel Slovakia v Trenčianskych Tepliciach. Hotel v rokoch 2020 a 2021 prešiel kompletnou rekonštrukciou a v roku 2022 opätovne naplno rozbehol svoje ubytovacie, stravovacie a kúpeľné kapacity. „Ocenenie je satisfakciou pre všetkých zamestnancov, ktorí tvoria gro hotela. Budeme sa snažiť napĺňať kapacity zariadenia a pokračovať v nastolenom štandarde,“ povedala prevádzková riaditeľka hotela Milota Macho.

Ocenenie pre najúspešnejšie gastro zariadenie v Trenčianskom kraji za minulý rok získala reštaurácia Motorest Conti v Trenčianskej Teplej. Spomedzi 154 nominovaných zariadení si prvenstvo vybojovala reštaurácia s dlhoročnou tradíciou. Z celkového počtu hlasov 2 060 putovalo práve 184 rozhodujúcich hlasov pre Motorest Conti. „Je to úžasný pocit. Správa o ocenení nás veľmi milo prekvapila. Sme rodinný podnik, ktorý funguje už 23 rokov. Titul TOP gastro za rok 2022 je pre nás veľkým zadosťučinením,“ povedala na margo ocenenia majiteľka reštaurácie Conti Angelika Petrovičová.

Osobnosťou cestovného ruchu sa stal Michal Feník, majiteľ Bikeparku Kálnica. Porota ocenila dlhoročné úsilie venované rozvoju a zveľaďovaniu známeho cyklistického parku v obci Kálnica a organizácii najväčšieho cyklistického festivalu na Slovensku, BikeFest.

Za TOP inováciu v CR porota zvolila botanickú záhradu BotanyPark v Bojniciach, ktorá ponúka na obdiv viac ako 1 500 kaktusov a sukulentov. Atraktivita tohto charakteru je novinkou na hornej Nitre a zároveň jedinou svojho druhu v regióne. Zaujímavosťou je, že každý jeden kaktus vypestoval zo semiačka jeden zo zakladateľov Jozef Šuráni. „Vybudovanie botanickej záhrady je pre mňa splneným snom. Som vďačný za ocenenie, ktoré je dôkazom toho, že sme vytvorili niečo, čo má zmysel. Zároveň je to záväzok, robiť svoju prácu aj naďalej čo najlepšie,“ vyjadril radosť z ocenenia Šuráni.

V kategórii TOP turistický produkt komisia udelila ocenenie Campingu Manínska tiesňava. Porota ocenila rozsiahlu rekonštrukciu a modernizáciu areálu, ktorý roky chátral. Camping vo významnej turistickej oblasti, akou je Manínska tiesňava, aktuálne ponúka kompletnú turistickú vybavenosť, ubytovanie v pekných zrubových chatkách, miesto pre stany a karavany. Okrem ubytovania poskytuje návštevníkom širokú škálu služieb, ako napríklad zapožičanie spoločenských hier, elektrických kolobežiek či možnosť okúpať sa v bazéne, ktorý je súčasťou areálu.

V poslednej kategórii, zariadenie prístupné pre ŤZP, udelila porota cenu kultúrnemu stredisku PX centrum v Považskej Bystrici. „PX centrum je centrom kultúry v meste, kam prichádzajú imobilní návštevníci denne. Centrum poskytuje bezbariérový prístup a pohyb pre návštevníkov kultúrnych podujatí, filmových predstavení, turistickej informačnej kancelárie, výstavnej siene, či kaviarne. Sociálne zariadenie pre imobilných návštevníkov je samozrejmosťou,“ priblížila výkonná riaditeľka OOCR Región Horné Považie Anna Kardošová.

Text: PG

Foto: Slávka Gajdošíková

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…