vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

21°C

slabý dážď

20. Ročník Národného zrazu cykloturistov bude v Trenčíne

Slovenský cykloklub v spolupráci so Slovenským cykloklubom Stará Turá i tento rok organizuje už 20. ročník Národného zrazu cykloturistov, ktorý sa bude konať v Trenčíne. Privítajú cykloturistov naprieč celým Slovenskom.

Registrácia spustená

Slovenský cykloklub pripravuje štvordňový MTB cyklopobyt nabitý cykloturistikou, bohatým programom, dobrým jedlom a zábavou. Každý deň účastníci absolvujú jednu výživnú trasu, na ktorej budú spoznávať zaujímavosti a atrakcie Trenčianskeho kraja. Sprievod na trasách ako i sprievodné vozidlo bude zabezpečené.

20. Národný zraz cykloturistov sa uskutoční v termíne 16. – 19. júna 2022. Zázemie budú mať účastníci vytvorené v hoteli Veverica*** v lesoparku Brezina. Okrem cykloturistiky je pre účastníkov pripravená nočná prehliadka Trenčianskeho hradu, zaujímavé cykloprednášky, cyklokino, ale i narodeninová oldies párty či bohatá tombola. Na viac ako 160 kilometroch účastníci „prevetrajú“ novú cyklotrasu z Trenčína do Nemšovej, vystúpajú na hrebeň Bielych Karpát, navštívia tri rozhľadne a pochutnajú si na parenej buchte "Palúch" na Inoveckej chate.

Registrácia na pobyt je už spustená, všetky informácie o možnosti registrácie sa dozviete na web stránke Slovenského cykloklubu

Vítané sú všetky vekové kategórie

Podujatie je vhodné pre všetky vekové kategórie, vítané sú deti, dospelí ale i dôchodcovia. Na každej trase je zabezpečený sprievodný tím. Sprievodcovia sa budú prispôsobovať tempu účastníkov. Tí najrýchlejší sa nemusia báť, žeby ostatným ušli, naopak tí pomalší sa nemusia obávať, že by na trase zablúdili a ostali osamotení.

Tri výživné trasy preveria kondičku a vytrvalosť účastníkov

Po oficiálnom otvorení zrazu v piatok ráno je naplánovaný spoločný výjazd na približne 70 km bicyklovačku. Začiatok trasy je v miernom tempe, z mesta Trenčín po novom vybudovanom cyklochodníku popod Pútnické miesto Skalka pri Trenčíne, až do Nemšovej. Pokračovať sa bude po cyklochodníku popri rieke Vlára smerom na hranicu s Českou republikou. Cestou je naplánované i zastavenie na občerstvenie. Následne bude účastníkov čakať výstup na hrebeň Bielych Karpát, prepotené trička vymenia až na najvyššom bode Javorník, z ktorého ich bude čakať zaslúžený príjemný zjazd k obedu do Hornej Súče. V piatok ešte bude čakať cykloturistov pohľad na zrúcaninu hradu Dolná Súča a zástavka pri rozhľadni Ibovka.

V sobotné ráno program pritvrdí. Cyklistov bude čakať výstup na vrchol Inovca, kde sa nachádza i rozhľadňa. Odmenou bude vychladené pivko a "Palúch" na Inoveckej chate. Po občerstvení nasleduje príjemný zjazd do Trenčianskeho Jastrabia a po bývalej lesnej železničke sa účastníci presunú k chate pod Ostrým Vrchom a následne späť na Brezinu.

V nedeľu si už cykloturisti zaslúžia aspoň ako-taký oddych a preto pre nich „zrazový tím“ pripravil iba 40 km trasu, ktorá ich prevedie popri Kočkovskom kanáli a dovedie ich k rozhľadni Dúbravka.

Ohľaduplnosť na prvom mieste

Cyklozrazu sa každoročne zúčastňujú desiatky cykloturistov, jazdia po skupinách so sprievodcom. Ohľaduplnosti nikdy nie je dosť, preto organizátori upozorňujú na zvýšený výskyt cyklistov v okolí Trenčína, Nemšovej, Trenčianskych Teplíc. Taktiež upozorňujú turistov a cykloturistov, ktorí si plánujú počas tohto víkendu turistiku na Považský Inovec na zvýšený počet osôb v okolí rozhľadne.

Mohlo by vás zaujímať

Čachtický hrad

Malebná zrúcanina viditeľná už z diaľky na vápencovo-dolomitickom kopci poskytujúca…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…