Zlatovce

1°C

polooblačno

Ako získate nových návštevníkov pre vaše kultúrne podujatia?

14. 11. 2022

17:00 - 19:00

Dátum a čas

Pondelok 14. November 2022
17:00 - 19:00

Miesto

Kultúrne centrum
911 05 Zlatovce
Slovenská republika

Ako získate nových návštevníkov pre vaše kultúrne podujatia?
Ako získate nových návštevníkov pre vaše kultúrne podujatia?

Ako získate nových návštevníkov pre vaše kultúrne podujatia?

Akú dotačnú schému pripravilo Ministerstvo kultúry SR? Ako spoznať potreby znevýhodnených návštevníkov podujatí? Odpovede na tieto otázky sa dozviete na novembrovom Stretnutí kultúrnej komunity trenčianskeho regiónu. Môžete si vybrať zo štyroch workshopov na tému sprístupňovania kultúry znevýhodneným skupinám obyvateľov a rozširovania vlastného publika. Príďte sa inšpirovať a zároveň presvedčiť, že kultúrny zážitok sa dá sprostredkovať naozaj každému. 

Piati hostia otvoria rôzne aspekty rozvoju publika a sprístupňovania kultúrnych podujatí.  Agata Etmanovicz z poľskej Impact Foundation je expertka na tému budovania publika a prístupnosti, ktorá pomáha organizáciám po celej Európe. Vo workshope sa spolu s ňou zameriate na dôležité otázky: Kto je vaše publikum? Kto nie je vaše publikum (zatiaľ)? A prečo? 

Zora Turancová a Ján Paprčka z Ministerstva kultúry predstavia aktivity a stratégie ku kultúre pre znevýhodnených. Okrem toho sa dozviete aktuálne informácie o  dotačnej schéme pre kultúru znevýhodnených skupín, ktorú ministerstvo spúšťa už čoskoro.  

Vedúca oddelenia galerijnej pedagogiky v Slovenskej národnej galérii, Barbora Tribulová, prichádza s aktivitami Galérie smerujúcimi k väčšej otvorenosti. Napríklad im pribudla haptická pomôcka na sprístupnenie výtvarných diel nevidiacim a slabozrakým návštevníkom a návštevníčkam. Košické Kino Úsmev má vo svojom programe aktivity zamerané na zraniteľné skupiny obyvateľstva vrátane otvorených premietaní, filmovej školy či festivalu. Ako vytvoriť inkluzívny kultúrny priestor vysvetlí projektová manažérka Úsmevu Natália Centková.  

Stretnutie sa uskutoční v pondelok 14.11.2022 o 17:00 v Kultúrnom dome Zlatovce. V prvom bloku vás čakajú prednášky hostí, druhý blok bude patriť workshopom, z ktorých si odnesiete praktické informácie. Nakoniec vás čaká neformálny networking pri občerstvení. Viac informácií o programe nájdete na www.trencin2026.eu/stretnutia. Vstup je zdarma, ale kapacita podujatia aj workshopov je obmedzená, prosím, registrujte sa tu.

Stretnutia kultúrnej komunity trenčianskeho kraja sú súčasťou projektu Európskeho hlavného mesta kultúry Trenčín 2026. Trenčín 2026 finančne podporujú Mesto Trenčín a Trenčiansky samosprávny kraj. Partnerom Trenčín 2026 je Európska únia. 


Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…

Kontakt

Adresa Kultúrne centrum
911 05 Zlatovce
Slovenská republika

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie