vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

24°C

jasno

Letná hra Matúšova zem má svojich víťazov

Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región si už tradične na leto pripravila súťaž, ktorá turistov previedla tými najzaujímavejšími miestami naprieč Trenčianskym krajom. V tomto prípade súťažiaci v čase od 15. júla do 15. septembra 2021 spoznali 12 unikátnych lokalít a tiež príbeh pána Váhu a Tatier – Matúša Čáka Trenčianskeho. Súťaž s názvom Matúšova zem sa niesla v duchu tohto uhorského šľachtica, na počesť 700.výročia jeho úmrtia. 

Podmienky neboli jednoduché

Registrovaní súťažiaci mali dva mesiace na zvládnutie pomerne náročných úloh, ktoré  KOCR Trenčín región pre nich pripravila. Po registrácii obdržali čelenku s dizajnom koruny. Tá ich sprevádzala po všetkých miestach Matúšovho panstva, ktoré bolo potrebné navštíviť a spraviť si fotografiu s korunou na hlave. Aby to nebolo jednoduché, súčasťou súťažných úloh bolo aj odpovedať na vedomostné otázky. Ich odpoveď bolo možné nájsť len po návšteve konkrétneho miesta. V rámci plnenia úloh museli súťažiaci vysadnúť aj na bicykel a zdolať úsek Vážskej cyklomagistrály i okúpať sa, či preplaviť po rieke Váh. Po úspešnom zdolaní výzvy, súťažiaci nahrali fotografie a odpovede na webové sídlo súťaže www.matusova-zem.sk.

Do súťaže sa zapojili bádatelia nielen z Trenčianskeho kraja

„Veľmi ma teší, že možnosť spoznať Trenčiansky kraj, históriu i niekdajšie panstvá jedného z najznámejších šľachticov našich dejín, a to zábavnou formou prostredníctvom hry, oslovilo turistov z rôznych miest Slovenska, nielen z nášho kraja“, vyjadril potešenie z účasti predseda KOCR Trenčín región Juraj Gerlici.

„Do súťaže sa celkovo zapojilo 249 súťažiacich, ktorí na výletoch hrdo nosili Matúšovu korunu. Aj napriek náročnosti úloh sa podarilo splniť túto výzvu 25 súťažiacim,“ upresnila výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Frývaldská.

Odmenou za zvládnutie úloh boli hodnotné ceny

Každý, kto súťaž úspešne absolvoval, bol odmenený. V hre boli hodnotné ceny ako napríklad pobyty v luxusnom Hoteli Elizabeth v Trenčíne, Meridiana Bojnice rezort či v Hoteli Most slávy v Trenčianskych Tepliciach. Súťažilo sa i o vstupy do wellness v Hoteli Gino Park Palace v Orlovom a Meridiana Bojnice. Darčekové poukážky na nákup služieb v  Kúpeľoch Trenčianske Teplice, rodinné vstupy na Trenčiansky hrad, Čachtický hrad, Beckov a Bojnický zámok. Poukážky na únikovú hru Mysterium Bojnice a kreatívne maľovanie keramiky v Bencovje grunte. Vecné ceny v podobe rašeliny z Kúpeľov Trenčianske Teplice, darčekových tašiek oblastnej organizácie cestovného ruchu Trenčianske Teplice a z Bojnického zámku či dokonca zľavy na nákup v bezobalovom obchode Bezobalis. 

Výhercov vylosoval Matúš Čák Trenčiansky

Losovanie výhercov, ktorého sa chopil sám Matúš Čák Trenčiansky, sa uskutočnilo 1.októbra 2021 na príznačnom mieste – v expozícii venovanej Pánovi Váhu a Tatier na Trenčianskom hrade. Všetci výhercovia sa dozvedia o svojej cene z video záznamu losovania, ktoré bude zverejnené na webovom sídle www.trencinregion.sk, www.matusova-zem.sk a facebookovej stránke Trenčín región.

Video nájdete v galérii. 

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Noc v korunách stromov

Kúpeľné mesto Trenčianske Teplice sa pýši novou, jedinečnou atrakciou. Môžete tam…