vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

5°C

oblačno

Vyskúšajte pumptrack – adrenalín v krvi

Ak vám jazda po ceste či horských chodníčkoch pripadá málo adrenalínová, skúste pumptrack.

Umelo vytvorené dráhy rastú naprieč Slovenskom, pričom náš kraj nie je výnimkou. Kálnický areál síce patrí medzi top strediská, avšak zažiť nový cyklistický pocit môžete aj na menšej dráhe. O zvýšený adrenalín v krvi však rozhodne neprídete. Pumptrackovú dráhu si môžete vyskúšať napríklad v Novákoch, Myjave, ale aj v obciach ako Bošáca či Trenčianska Turná.

Kým trať v Bošáci obklopuje príroda a nachádza sa na okraji obce, novácku pumptrackovú dráhu nájdete priamo v srdci mesta na Rastislavovej ulici. Tým sa dokázala odlíšiť od iných tratí, ktoré vznikajú väčšinou na periférii miest. Cyklistom tak nechýba možnosť naplno využiť infraštruktúru mesta a po športovom výkone sa môžu zastaviť v neďalekej zmrzlinárni. Pumptracková trať je ideálnym miestom na tréning, ale aj relax. Nie je určená len pre profesionálov a pretekárov. Dráhu môžu absolvovať deti na odrážadlách, „rekreační“ jazdci a začiatočníci, ktorých šport zaujal. „Cyklistika zažíva obrovský boom a už dlhšie sa teší veľkej obľube na celom Slovensku v rôznych vekových kategóriách. Vybudovaním nových pumptrackových tratí sa podarilo rozšíriť rozrastajúcu sa základňu športovísk v Trenčianskom kraji, v čom vidím veľký potenciál na rozvoj cestovného ruchu,“ vyjadril potešenie predseda krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región Juraj Gerlici.


Čo je to pumptrack?

Dráha pre bikerov je odlišná v tom, že pomerne celú trať dokáže cyklista absolvovať bez šliapania do pedálov. Trénuje tak prácu s ťažiskom, rovnováhou, gravitáciou a využíva hlavne počiatočnú energiu pri jazde klopenými zákrutami či jazdou do kopca a z kopca.


foto: mesto Myjava

Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…