vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

15°C

oblačno

Prázdninová Hojdačková pátračka má svojich víťazov

Leto v Trenčianskom kraji patrilo výletom po neprebádaných miestach regiónu, hojdačkám v prírode a pátračom všetkých vekových kategórii. Hojdačková pátračka, ako súťaž nazvala Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Trenčín región, motivovala množstvo pátračov, aby v termíne od 1. júla do 30. septembra našli 10 unikátnych hojdačiek ukrytých v rôznych častiach regiónu. 

„Ako aj v uplynulých rokoch, aj toto leto sme sa snažili pripraviť pútavú letnú hru, ktorá by motivovala rodiny s deťmi cestovať po Trenčianskom kraji a spoznávať známe i menej známe lokality. Myslím, že tento cieľ sme splnili, nakoľko sa do súťaže zapojilo viac ako 1000 súťažiacich a z toho súťaž úspešne absolvovalo až 450 účastníkov v 105 tímoch, ktorí splnili všetky podmienky súťaže,“ priblížila pointu hry výkonná riaditeľka KOCR Trenčín región Eva Dudová Frývaldská.

Aj napriek tomu, že cieľovou skupinou aktivity boli najmä deti a hlavnou myšlienkou bolo ponúknuť rodinám tip na výlet počas prázdnin, súťaže sa zúčastnili pátrači od niekoľko mesačných detí v nosiči až po seniorov. Okrem rodín, ktoré tvorili väčšinu pátracích tímov, využili príležitosť na aktívne trávenie času  a spoznávanie regiónu aj partie kamarátov, mladé dvojice, manželia na dôchodku či napríklad kolegyne z práce. 

Výlety počas letných prázdnin spojili rodiny

„Naše výlety na hojdačky boli jedným z najkrajších prázdninových zážitkov. Spolu ako rodina sme strávili krásne, vzácne chvíle plne pohody. Spolu s nami sa zapojili do našich pátračiek i kamaráti, babky, moja sestra, ktorá tu bola na dovolenke, nakoľko dlhodobo žije v zahraničí a boli to naozaj nádherné chvíle. No proste super leto s krásnymi výletmi na miesta, kde by sme asi normálne nešli,“ neskrývala nadšenie účastníčka letnej hry. 

Všetkých súťažiacich sprevádzala počas výletov ilustrovaná mapka s indíciami k hľadaniu hojdačiek s milým príbehom o škriatkovi Trenčankovi a víle Hojdalke. Každá hojdačka ukrývala jedno písmenko, ktoré bolo potrebné zaznačiť na príslušné miesto. Vyplnená mapka, ktorá ukrývala rozprávkové pomenovanie Trenčianskeho kraja „Hojdačkovo“, bola podmienkou pre úspešné absolvovanie súťaže. 

Motiváciou boli aj zaujímavé ceny

Odmenou pre každého úspešného bádateľa boli originálne ponožky Trenčín región s grafikou najkrajších monumentov kraja. Naviac, každý pátrací tím bol zaradený do losovania o 28 hodnotných cien. Hlavnou cenou súťaže bola elektrická kolobežka od KOCR Trenčín región či pobyt na 2 noci v luxusnom hoteli Gino Park Palace**** v Orlovom. Ďalšie hodnotné ceny boli napríklad pobyt na 2 noci s raňajkami v penzióne Adriana pri Zelenej vode či poukazy na ľubovoľné služby do Hotela Elizabeth**** v Trenčíne. Viacerí súťažiaci získali rodinné vstupenky na Čachtický hrad, Beckov či na ľubovoľné podujatie na Trenčianskom hrade, poukazy na kreatívne maľovanie keramiky do Bencovje gruntu v Bojniciach, rodinný vstup do ZOO Bojnice či skupinový vstup na únikovú hru Alchymista do Mystéria Bojnice.

Výhercov vylosoval hradný pán pri hojdačke na Trenčianskom hrade

Losovanie výhercov a uskutočnilo na príznačnom mieste – hojdačke, ktorú KOCR Trenčín región osadila na Trenčianskom hrade, pri príležitosti uvedenia Hojdačkovej pátračky. Všetci výhercovia sa dozvedeli o svojej cene z video záznamu losovania, ktoré je zverejnené na webovom sídle www.trencinregion.sk a facebookovej stránke Trenčín región.

Text: PG
Mohlo by vás zaujímať

Manínska tiesňava

Iba najcitlivejšie uši poetických duší tulákov dokážu zachytiť clivú melódiu vzácnej…

Kúpele Zelená žaba

. Mesto Trenčianske Teplice leží severovýchodne od Trenčína na úpätí Strážovských…