Trenčín

23°C

oblačno

kopaničiarska cykloturistická trasa, ktorá vás prevedie po najkrajších kútoch tohto kraja. K atrakciám patrí hlavne krásny kopaničiarsky kraj, ale i Bradlo, rozhľadňa Hrajky a iné. 

Trasa č. 2202

Určenie

MTB cyklotrasa

Náročnosť

SPORT

Farba

Modrá

Evidenčné číslo

2202

Dĺžka

42,8 km

Prevýšenie (stúpanie/klesanie)

1206/1013 m

Povrch

asfalt, štrk, lesná cesta

Brezová pod Bradlom - Zlatnícka dolina

Brezová pod Bradlom – Zlatnícka dolina

kopaničiarska cykloturistická trasa, ktorá vás prevedie po najkrajších kútoch tohto kraja. K atrakciám patrí hlavne krásny kopaničiarsky kraj, ale i Bradlo, rozhľadňa Hrajky a iné. 

Modrá
2202
42,8 km
1206/1013 m
MTB cyklotrasa
SPORT
Brezová pod Bradlom - Zlatnícka dolina

Brezová pod Bradlom - Zlatnícka dolina

Táto modrá trasa začína na malom námestí v Brezovej pod Bradlom spoločne s ďalšími dvoma trasami pri cykloturistickom smerovníku. Z námestia smeruje cez mesto na juh a po chvíli sa stretáva s ďalšou modrou trasou č. 2202 a spoločne pokračujú až do Košarísk. Z Brezovej trasa prechádza po novo vybudovanom cyklochodníku popri vodnej nádrži s pekným výhľadom na Bradlo. Cyklochodník nás privádza až na námestíčko do obce Košariská a cestou míňame pekné historické domy. Viaceré z nich sú prerobené na reštaurácie a ubytovacie zariadenia. Z obce pokračuje trasa smerom na východ, hneď za obcou sa trasa odpája od modrej a tentoraz pokračuje spoločne so žltou v smere na Priepasné. Tu čaká prvé náročnejšie stúpanie na trase, po ceste si však môžeme spraviť prestávku na odpočívadle z ktorého sú krásne výhľady na kraj pod Bradlom. Nachádza sa tu tiež mohutný dvojkríž. Na vrchole stúpania je cyklosmerovník, ktorý nám oznamuje, že sa lúčime so žltou trasou a modrá pokračuje po poľnej ceste smerom na Bradlo. Asfaltová cesta sa postupne mení na lesnú štrkovú cestu a na Bradlo nás privádza krátke stúpanie lesom. Na jeho vrchole sa pred nami vynára samotné Bradlo. Z mohyly, kde je pochovaný M.R. Štefánik si vychutnávame krásny kruhový výhľad. Ďalej trasa pokračuje zjazdom po lúkach pod Bradlom a po chvíli sa znova začína asfaltová cesta, ktorá nás privádza do obce Priepasné, v ktorej sa na chvíľu stretávame so zelenou trasou č. 5302 a znova aj žltou trasou. Prechádzame cez obec a pokračujeme po dobrých vedľajších cestách do Polianky a potom smerom na osadu Belanskovci. Ešte predtým sa k trase pripája Kopaničiarska cyklomagistrála a pokračujú spoločne. Na vrchole ďalšieho stúpania si môžeme spraviť prestávku na odpočívadle, z ktorého sú krásne výhľady na kopaničiarsky región.

Po prestávke sa spúšťame do osady Belanskovci v ktorej sa lúčime s magistrálou a modrá trasa pokračuje do mestskej časti Myjavy - Turá Lúka. Tu je križovatka cyklotrás, odkiaľ si môžeme urobiť krátke odbočky ku gazdovskému dvoru, či rozhľadni Hrajky. Modrá pokračuje severným smerom a dlhým, ale miernym stúpaním sa dostáva až nad obec Vrbovce, kde je ďalšia križovatka cyklotrás. Z celého úseku sa nám naskytujú krásne výhľady na okolitý kraj. Potom si môžeme oddýchnuť pri príjemnom zjazde až do obce. Tu sa opäť stretávame so zelenou trasou, ale len na chvíľu, keďže modrá trasa pokračuje ďalším tiahlym stúpaním až na vrchol nad obcou Chvojnica. Po zjazde prechádzame obcou a opúšťame asfaltovú cestu, ktorá sa mení na lesnú štrkovú cestu, po ktorej pomaly stúpame do lesov Bielych Karpát. Po dosiahnutí vrcholu sa trasa dostáva do Trnavského kraja a po príjemnom zjazde lesom sa dostávame k cyklosmerovníku. Od neho môžeme pokračovať po žltej trase smerom do Radošoviec alebo po modrej až do Skalice.


Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…