vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Považská Bystrica

19°C

oblačno

Menu kráľovské, ceny ľudové

Hotel Gino Park Palace ponúka okrem gurmánskeho zážitku aj romantiku či turistiku

Už ste niekedy boli na kráľovskej večeri v historickom prostredí za takmer ľudové ceny? Ak nie, bola by škoda prísť o tento gastronomický zážitok. Kde? Na Hornom Považí sa pod Považským hradom rozprestiera dvojpodlažný historický kaštieľ s nádvorím, fontánou a vlastnou reštauráciou. Veľký areál v Orlovom, ktorého súčasťou je štvorhviezdičkový hotel Gino Park Palace, má vskutku rozprávkovú atmosféru. V tamojšej reštaurácii nájdete vždy niečo lokálne, špeciálne, vytvorené z bežne dostupných potravín, ktoré poznáte. „Chceme ponúknuť to, na čo ľudia nie sú zvyknutí – spojenie nových chutí a tradičných lokálnych surovín, ako napríklad mäso či syry. Nepripravujeme nič exotické, ani to nie je našou doménou. Len chceme, aby zákazníci mali z jedla príjemný zážitok. À la carte sa skladá z niekoľkých jedál. Ponuka nie je široká, zato veľmi pestrá. Potrpíme si na kvalitné jedlá z kvalitných surovín. Pri oslavách a firemných večierkoch sme veľmi flexibilní,“ hovorí manažérka rozvoja hotela Elizabeth Šilhanová.

Samotný kaštieľ je obľúbeným miestom na svadobné hostiny. Celú svadbu vám do bodky naplánuje aj pripraví hotelový tím, a to výsostne podľa vašich predstáv. Či už ide o skladbu jedálneho lístka, alebo výber miesta na svadobný obrad. Dôležité je prelúskať si terén vopred a dohodnúť detaily, ktorých súčasťou je aj výber menu so šéfkuchárom. Je len na vás, či túžite po tradičnej svadbe, alebo hľadáte niečo netypické. Priamo v kaštieli sa nachádza aj kaplnka, jedna z výkladných skríň barokovej kúrie. Predstavuje lákadlo nielen pre svadobčanov, ale aj pre ľudí, ktorí tam každú sobotu prichádzajú na obľúbené omše. „Môžete si vybrať cirkevný obrad v kaplnke alebo civilný obrad v altánku, ktorý je súčasťou historického parku. Ľudia vedia, prečo sa pre nás rozhodujú,“ dodáva Šilhanová. Príjemným spestrením je ponuka zážitkových pobytov. Čo tak napríklad Romantic alebo Relax balík pre dve osoby vrátane wellness? Zákazníci si ho nevedia vynachváliť. Rovnako ako zážitkové pobyty spojené s ochutnávkou jedál či gruzínskych vín. „Najnovšie počas víkendov ponúkame prehliadky kaštieľa. Ľudia môžu vidieť či zažiť niečo nové, príjemné, inšpirujúce. Záujem nás teší, klientela sa k nám vracia, niektorí zákazníci aj piaty raz. A prichádzajú noví, čo je pre nás veľmi dôležité a dáva nám to spätnú väzbu,“ zdôrazňuje Elizabeth Šilhanová. Kaštieľ láka ľudí z rôznych kútov Slovenska, ale aj zahraničných návštevníkov. Ničím výnimočným preto nie sú ani medzinárodné svadby. A už vôbec nie, ak si Bratislavčan vezme východniarku a svedkovia sú trebárs z Oravy alebo z Tokaja...

Rôznorodosť chutí podľa ročného obdobia

Ako už pri našich koštovkách na potulkách po Trenčianskom kraji býva zvykom, aj v Gino Park Palace v Orlovom sme otestovali tamojšie aktuálne menu. Ocenili sme takmer ľudové ceny v takých honosných priestoroch a ochutnali špeciality šéfkuchára. Boli sme zvedaví na inšpirácie a grify, ktoré si pre nás pripravil a priamo pred nami aj naaranžoval. Na tanieri sa nám zjavilo predjedlo s udivujúcim názvom bravčová hlava a následne hlavné jedlo – pomaly pečená teľacia kližka, ktoré chutili znamenite. „Naším zvykom je obmieňať jedálny lístok tri či štyrikrát do roka. Preferujeme sezónne jedálničky, pretože v lete ľudia siahnu skôr po ľahšom jedle a v zime naopak po výdatnejšom. Všetky jedlá obsahujú aj niečo na podporu chuťových pohárikov. Nevyhýbame sa ani technike marinovania a fermentovania, ktorá je dnes in. Snažíme sa byť aj ekologickí, z regionálnych surovín väčšinou spotrebujeme všetko, čo sa dopestuje,“ dopĺňa šéfkuchár Ján Adámik. Musíme povedať, že rôznorodosť chutí nás príjemne prekvapila. Sezónne potraviny vynikli nielen chuťou, ale aj farbou. Naše jazýčky sa oblizovali ešte dlho po odchode z reštaurácie. Takže ak plánujete romantický výlet, zážitkovú dovolenku, večeru s najbližšími alebo ste sa rozhodli povedať si „áno“ v luxusnom prostredí, Gino Park Palace je ideálnym miestom. Navyše podporíte regionálny cestovný ruch a tunajších chovateľov či pestovateľov. Stačí navštíviť kaštieľ v Orlovom, ktorý je učupený pod Považským hradom.

Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…


Kontakt

Adresa Orlové 116
017 01 Považská Bystrica
Slovenská republika

Mapa

Vyhľadajte top atrakcie