vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

25°C

jasno

Ocenenie Hotelier roka 2018 vyhral Tiago Viganó z Hotela Elizabeth

Asociácia hotelov a reštaurácii Slovenska usporadúva každým rokom súťaž o najlepšieho manažéra hotela už od roku 2007. Hotelieri sa oceňujú za prácu v aktuálnom roku, pričom dôležité sú najmä ekonomické výsledky hotelových prevádzok. Titulom Hotelier roka 2018 sa aktuálne môže pochváliť aj manažér Hotela Elizabeth v Trenčíne, Tiago Viganó.

Hoci súťaž vznikla už v roku 1997, v tom čase bola zameraná na najlepšie hoteli a reštaurácie. Tento štatút sa pozmenil v roku 2007, v ktorom sa začali hodnotiť priamo manažéri, avšak oceňovaná bola práca za predchádzajúci rok. Aktuálne podmienky súťaže platia od roku 2017. Toto unikátne ocenenie získala v minulom roku manažérka Sylvia Holopová z hotela Hviezdoslav v Kežmarku. V predchádzajúcich rokoch boli ďalej ocenení manažéri z Hotela Tri Studničky v Nízkych Tatrách, Hotel & Spa Resort Kaskády v Sliači – Sielnici, Wellness hotel Borovica na Štrbskom Plese a mnohí ďalší. 

Turizmus a hotelierstvo má v krvi

Tiago Viganó pochádza z Brazílie, pričom hotelierstvo a turizmus vyštudoval na vysokej škole v rodnej krajine. Na pozíciu manažéra hotela v Nevade sa vypracoval už ako 22 ročný. Do Hotela Elizabeth prišiel teda ako skúsený odborník v roku 2015. Aj vďaka oceneniu nie je pochýb o tom, že hotelu jeho prítomnosť len prospieva.

Ako však sám tvrdí, podnikanie na Slovensku nie je jednoduché. Patrí k tým najťažším v rámci krajín Európy a to predovšetkým kvôli odvodovému a daňovému zaťaženiu. Napriek tomu dokázal Tiago Viganó za svoju prácu získať jedno z najhodnotnejších ocenení svojho druhu.

„Hotelier roka patrí k najprestížnejším oceneniam na Slovensku, ktoré má jedinečný charakter a víťazi môžu byť vždy právom pyšní za nomináciu a umiestnenie. Je fantastické, že toto ocenenie máme v Trenčíne. Hotel Elizabeth je výnimočný aj práve vďaka jeho manažérovi, Tiagovi Viganóvi. Nepochybujem o tom, že pod jeho vedením bude hotel stále len napredovať a želám mu veľa pracovných síl aj do ďalších rokov,“  odkazuje predseda krajskej organizácie cestovného ruchu Trenčín región Juraj Gerlici.

Autor: MT

Mohlo by vás zaujímať

Agropenzión Adam

Oddych v prekrásnom prírodnom prostredí myjavských kopaníc. . Strávte víkend v…

Čachtické podzemie

Temnota, vlhkosť a pach podzemia, hrobové ticho, ktoré podchvíľou pretne ako blesk nočnú…