vitajtev trenčianskom kraji

Objavujte všetky skryté poklady z rôznych kútov nášho kraja.

Trenčín

-1°C

oblačno

Likérka Trenčianske Teplice aj remeselný gin TOISON hrdo reprezentujú slovenskú gastro scénu

Likérka Trenčianske Teplice sa v tomto roku pýši mimoriadne úspešnou bilanciou. Spojenie kvalitnej architektúry s výrobou lokálnych remeselných destilátov najvyššej kvality priniesli spolumajiteľom zaslúžené ovocie – samotná destilérka aj vyladený slovenský gin TOISON si z prestížnych súťaží odniesli vzácne ocenenia. A to iba po vyše roku od otvorenia prevádzky a spustenia výroby.

Porotu zaujala architektúra aj interiér Likérky

Objekt Likérky, ktorý sa nachádza na rozhraní pešej zóny a parku, síce na prvý pohľad pôsobí nenápadne a kompaktne, v pôvabnom interiéri vás však prekvapí aperitív barom a kaviarňou, obchodíkom, ale aj výrobňou so špičkovým destilačným zariadením. Originálny interiérový koncept si v októbri získal porotcov súťaže INSAID Awards, ktorú organizuje Slovenská asociácia interiérových dizajnérov (SAID). Likérka sa stala absolútnym víťazom kategórie Horeca. 

Rovnako silný dojem urobila prevádzka aj na odbornú porotu prestížnej architektonickej súťaže CE ZA AR 2021, ktorá ju zaradila do pätice najlepších diel nominovaných v kategórii Občianske a priemyselné stavby. „Naším zámerom bolo navodiť v priestoroch Likérky elegantnú a zároveň upokojujúcu atmosféru, ktorá by podčiarkla kúpeľný genius loci. Chceli sme hosťom pripomenúť noblesu niekdajšieho spoločenského života a vytvoriť miesto, ktoré by dokonale korešpondovalo s naším gastro konceptom baru a kaviarne spojených so samotnou destilérkou. Sme nesmierne potešení, že sa našu víziu podarilo zhmotniť do takejto vydarenej prevádzky, ktorá zarezonovala nielen v našich návštevníkoch a kúpeľných hosťoch, ale tiež u odbornej verejnosti. Je to tiež dôkaz, že kvalitná a zmysluplná architektúra môže obohatiť spoločenské funkcie mesta,“ hovoria spolumajitelia Likérky, Pavol Sirotný a Michal Hajský. 

Slovenský gin TOISON boduje na medzinárodnej scéne

Ešte väčšie úspechy slávi jeden z produktov teplickej destilérky – remeselný gin TOISON. K  bronzovému oceneniu za chuť v medzinárodnej súťaži IWSC a prestížnej dizajnovej cene Pentawards si najnovšie pripísal aj svetoznámu „červenú bodku“ za mimoriadne kvalitný dizajn – Red Dot Design Award. Toto ocenenie sa udeľuje už od roku 1955, a to v niekoľkých kategóriách, pričom slovenský gin TOISON sa stal laureátom v sekcii obalový dizajn. Prvotriedna a nezameniteľná chuť tohto mimoriadne silného a zároveň jemného destilátu obsahuje tóny lúčnych bylín, korenia i citrusov. To všetko je ukryté vo fľaši, ktorá má tvar pastierskeho zvona a výrazné detaily evokujúce ovčie rúno. Podľa legendy totiž teplické liečivé pramene objavil chromý pastier pri hľadaní zatúlanej ovečky. „TOISON je výkladnou skriňou našej teplickej destilérky. Vznikol s úmyslom vyrobiť slovenský gin, ktorý by mal svetovú úroveň, ale súčasne by plne odrážal lokálne tradície. Sme hrdí, že prispievame k tomu, aby slovenské produkty rezonovali aj na medzinárodnej scéne,“ tešia sa zakladatelia Likérky, v ktorej aktuálne organizujú prehliadky výroby spojené s riadenou degustáciou obidvoch spiritov – ginu TOISON i bylinného likéru Dr.Kramer.

Zdroj: Anna Salvová, marketing communication, www.spiritcompany.sk

Foto: Ivana Santová
Mohlo by vás zaujímať

Zámok Bojnice

HISTÓRIA. Prvá písomná zmienka o existencii hradu je z roku 1113 v listine zoborského…

Hrad Beckov

Dominantný a majestátny. Taký je hrad Beckov. Vyrastá zo skaly, je s ňou spätý ako sú s…